850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...

Marketing mobilny st...

Ciekawy fragment na temat trendów prognozowanych na rok 2012 „Jennifer OkulaMobilny marketing przyszłości będzie oparty na mediach społecznościowych w połączeniu z kryterium lokalności (co wyraża angielski skrót SoLoMo – Social Local Mobile). Największe sukcesy będą odnosić te przekazy marketingowe, które połączą w sobie istotność dla odbiorcy z trafieniem we właściwy moment.


Więcej...

Masowa wysyłka SMS ...

Od dłuższego czasu klienci sieci GSM mają możliwość przenoszenia swoich numerów komórkowych między operatorami. Niektóre numery przenoszone są kilkukrotnie. Mało kto chce pożegnać się z numerem, który posiada od kilku lat i często zastępuje numer stacjonarny.


Więcej...
012

Lodówka wysyłająca przypomnienie SMS o zakupach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Producenci sprzętu AGD dwoją się i troją, żeby stworzyć wygodne i praktyczne urządzenia. Już niedługo lodówka przypomni nam SMS-em co musimy dokupić, a pralka powiadomi, że skończyła robić pranie.

Zanim włożymy produkty do lodówki wystarczy wpisać je do pamięci lodówki (w nowszych modelach zeskanować kod kreskowy). Lodówka będzie na bieżąco monitorować zużycie. W momencie, gdy produktu będzie mało lub zbliży się do terminu ważności, lodówka wyśle powiadomienie SMS.

Producenci zapowiadają, że będziemy mogli zdefiniować wiele list produktów i przepisów dań. Dzięki temu lodówka sama zaproponuje dania, które możemy przyrządzić. Dodatkowo lodówka włączy piekarnik w chwili, gdy „zauważy”, że przygotowujemy danie na ciepło.

Teraz już nie będziemy głowić się co musimy kupić. Wystarczy, że zapytamy o to bezpośrednio swoją lodówkę wysyłając SMS-a. Ta w odpowiedzi wyśle nam powiadomienie SMS z wszystkimi produktami jakie mamy lub listę produktów, których brakuje.

Nowa technologia będzie również pozwalała na kontrolę wielu innych urządzeń, takich jak np. pralka. Z pewnością większość poleceń będzie można wysłać SMS-em, ale producenci uprzedzają, że bardziej rozbudowane funkcje będą wymagały połączenia Wi-Fi pomiędzy urządzeniami.
Premiera lodówki LG odbyła się w kwietniu 2011 roku w Japonii.