Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...
012

Widżety

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Widżety Źródło: gayy.us

Widżet to nic innego jak fragment kodu, który użytkownik może w prosty sposób dodać do własnej strony internetowej, przeglądarki, pulpitu, bloga czy sieci społecznościowej. Zwykle przybiera formę graficzną i pracuje jako mini aplikacja.

Widżety pulpitu funkcjonują na smartfonach i zaawansowanych telefonach komórkowych. Uruchamiane są przez użytkownika poprzez przeciągnięcie ich z bocznego menu na obszar roboczy urządzenia.

Dynamicznie rośnie komercyjne znaczenie widżetów. Możliwość centralnego zarządzania treścią wyświetlaną w widżetach można wykorzystać jako świetną formę reklamy. Widżety dodaje się zwykle poprzez jedno kliknięcie. Bardzo rzadko operacja taka wymaga wklejania kodu. Widżety mogą być dystrybuowane także poprzez marketing wirusowy.

Trendy istotne dla rozwoju widżetów:

  • > Dostępność na wszystkich platformach
  • > Dystrybucja komunikatów i przekazów w całej sieci internet
  • > Otwarty kod
  • > Internet jest wszędzie
  • > Każdy jest twórcą kontentu

Widżety można znaleźć m.in. na urządzeniach firm: Apple (iPhone), Motorola, Nokia, Samsung, HTC, LG.
Przykładowe widżety: etykieta, lista, lista kombinowana,lista rozwijalna, menu rozwijalne, pasek menu, pasek narzędzi, pasek postępu (pasek stanu), pasek przesuwania, suwak, pole edycyjne, pole wyboru, przycisk, przycisk narzędzi, przycisk opcji, przycisk wyboru, drzewo, karta.

Powiązane artykuły (wg słów kluczowych)

Więcej z tej kategorii: « WiFi Advergaming »