850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...

Marketing mobilny st...

Ciekawy fragment na temat trendów prognozowanych na rok 2012 „Jennifer OkulaMobilny marketing przyszłości będzie oparty na mediach społecznościowych w połączeniu z kryterium lokalności (co wyraża angielski skrót SoLoMo – Social Local Mobile). Największe sukcesy będą odnosić te przekazy marketingowe, które połączą w sobie istotność dla odbiorcy z trafieniem we właściwy moment.


Więcej...

Masowa wysyłka SMS ...

Od dłuższego czasu klienci sieci GSM mają możliwość przenoszenia swoich numerów komórkowych między operatorami. Niektóre numery przenoszone są kilkukrotnie. Mało kto chce pożegnać się z numerem, który posiada od kilku lat i często zastępuje numer stacjonarny.


Więcej...
012

Wysyłka SMS w kampanii Barracka Obamy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wysyłka SMS w kampanii Barracka Obamy Źródło: huffingtonpost.com

Politycy w czasie kampanii wyborczej starają się dotrzeć do wyborców na różne sposoby. Jedni preferują bezpośrednie spotkania z elektoratem, inni wybierają telewizję i billboardy. Innowacyjnym pomysłem sztabu wyborczego Barracka Obamy była wysyłka SMS.

Akcja zorganizowana była przed wyborem wiceprezydenta. Na stronie internetowej Barracka Obamy pojawił się formularz, gdzie chętni mogli podać swój numer telefonu. Osoby które zapisały się, miały dostać SMS z informacją kto zostanie kandydatem na wiceprezydenta. Wysyłka SMS miała odbyć się przed oficjalnym podaniem nazwiska, miał to być najszybszy sposób na uzyskanie informacji. Chętnych było 2,9 miliona osób.

Wysyłka SMS obyła się w piątkowy wieczór, gdy w mediach głośno było już o wybraniu senatora Josepha Bidena na wiceprezydenta. Akcja nie przyniosła zamierzonego efektu, ponieważ prasa wyprzedziła wiadomość SMS.

Przez wielu specjalistów kampania została uznana za krok milowy. Wysyłka SMS po raz pierwszy została wykorzystana w świecie polityki. W ten sposób prezydent Obama pokazał owartość na innowacje i nowe technologie, wzmocnił pozytywny wizerunek swojej osoby. Kampanią SMS-ową zwiększył zainteresowanie mediów wydarzeniem wyboru wiceprezydenta.