Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

Wysyłka SMS w kampa...

Politycy w czasie kampanii wyborczej starają się dotrzeć do wyborców na różne sposoby. Jedni preferują bezpośrednie spotkania z elektoratem, inni wybierają telewizję i billboardy. Innowacyjnym pomysłem sztabu wyborczego Barracka Obamy była wysyłka SMS.


Więcej...
012

Ile i kiedy wysyłamy SMS-y?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zgodnie z badaniami TideMobile, zrobionymi na próbie 10 mln SMS 1000 Klientów, najlepszym czasem na akcję marketingową to okienko między 10-tą a 16-tą godziną.

Wynika to z faktu, iż ponad 80% tych SMS to ruch marketingowy. Tomasz Michalski – Prezes Tide Software (właściciela marki TideMobile) w wypowiedzi dla naszego portalu stwierdził „… czas wysyłki jest mocno uzależniony od nastawienia emocjonalnego odbiorców. Główne dwa piki następują po porannej kawie a następnie po obiedzie. Ewidentnie widać, że około godziny „obiadowej” jest znaczący spadek wysyłki. Mało kto lubi dostawać SMS podczas jedzenia…”

Druga analiza pokazuje w jakich dniach tygodnia jest największy ruch. Brak ruchu w weekend potwierdza, że reklama mobilna skierowana jest do osób będących w pracy.

„… marketing mobilny jest często połączony z działaniami internetowymi. SMS to krótka wiadomość tekstowa, więc jej głównym celem jest zachęcenie do zwrócenia uwagi na jakiś produkt. Nie jest to dobry kanał do przekazania dużej treści jak oferta. Zatem oczekuje się, że zaraz po otrzymaniu SMS ktoś wyklika więcej szczegółów w internecie. To właśnie dlatego nie wysyła się SMS w czasie robienia kawy czy jedzenia obiadu.” Kończy z uśmiechem Pan Tomasz.