Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

Wysyłka SMS w kampa...

Politycy w czasie kampanii wyborczej starają się dotrzeć do wyborców na różne sposoby. Jedni preferują bezpośrednie spotkania z elektoratem, inni wybierają telewizję i billboardy. Innowacyjnym pomysłem sztabu wyborczego Barracka Obamy była wysyłka SMS.


Więcej...
012

W tym roku wyślemy przeszło 6 tryliardów SMS-ów

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Blisko 90 % całej ludzkości ma dostęp do sieci mobilnej. W tym roku wyślemy ponad 6 tryliardów SMS-ów, a w samej Polsce aż ponad 45 miliardów. W Polsce jest więcej zarejestrowanych kart sim, niż ludzi żyjących na terenie naszego kraju.

Według raportu ITU (International Telecommunication Union) blisko 90% całej ludzkości ma dostęp do sieci mobilnej. Prawdopodobnie do końca roku będzie aż 5,3 mld zarejestrowanych kart GSM na świecie, w tym 3,8 mld w krajach rozwijających się. Prognozuje się, że kraje rozwijające się mogą osiągnąć nawet 68% penetracji sieci komórkowej do końca 2010 roku.

Według raportu UKE (Urząd Telekomunikacji Elektronicznej) "Rynek telekomunikacyjny w Polsce w latach 2005-2009" penetracja sieci komórkowej w Polsce w 2009 r. wyniosła ponad 117,4%, co oznacza, że w naszym kraju było aż 44,8 mln aktywnych kart SIM. Jest to wzrost aż o 53% w porównaniu z rokiem 2005.

W tym roku prawdopodobnie zostanie wysłanych blisko 6,1 tryliarda SMS-ów, czyli prawie 200 tysięcy wiadomości na sekundę. To aż trzy razy więcej niż w 2007 roku. Taka dynamika wynika m. in. z bardzo dużej ilości wysyłanych SMS-ów wśród nastolatków. Prym w tej statystyce wiodą Stany Zjednoczone, gdzie przeciętny nastolatek wysyła średnio 3 tysiące SMS-ów miesięcznie. Przeciętny Polak w 2008 r. wysłał około tysiąca SMS-ów rocznie. Łącznie było to 45 mld wiadomości.

źródło: Badania The Nielsen Company.

Uwzględniając te dane, można bez trudu zrozumieć, dlaczego w ostatnim czasie wszyscy operatorzy GSM w swoich ofertach postawili na reklamowanie tanich SMS-ów.

Ciekawym trendem są SMS-y biznesowe. Abstrahując od spamu reklamowego, coraz częściej dostajemy informacje o statusie zamówień składanych np. w sklepach internetowych, hasłach jednorazowych z banków internetowych, a także o informacjach o zbliżającej się wizycie, czy badaniu lekarskim.