850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...

Marketing mobilny st...

Ciekawy fragment na temat trendów prognozowanych na rok 2012 „Jennifer OkulaMobilny marketing przyszłości będzie oparty na mediach społecznościowych w połączeniu z kryterium lokalności (co wyraża angielski skrót SoLoMo – Social Local Mobile). Największe sukcesy będą odnosić te przekazy marketingowe, które połączą w sobie istotność dla odbiorcy z trafieniem we właściwy moment.


Więcej...

Masowa wysyłka SMS ...

Od dłuższego czasu klienci sieci GSM mają możliwość przenoszenia swoich numerów komórkowych między operatorami. Niektóre numery przenoszone są kilkukrotnie. Mało kto chce pożegnać się z numerem, który posiada od kilku lat i często zastępuje numer stacjonarny.


Więcej...
012

„Lecz nadciśnienie skutecznie” - Kampania SMS

Oceń ten artykuł
(1 głos)
"Lecz nadciśnienie skutecznie" - Kampania SMS Źródło: senior.fit.pl

W Polsce osób, które mają prawidłowo leczone nadciśnienie tętnicze jest tylko 12 %. Kampania SMS ma na celu przedstawienie obecnego stanu leczenia nadciśnienia w Polsce na tle Europy, edukację lekarzy specjalistów i pacjentów, poprawiając przez to skuteczności leczenia, docierając z wiedzą na ten temat do mediów.

W ramach trwającej Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej został uruchomiony unikatowy, bezpłatny serwis SMS-owy dla pacjentów, przypominający o systematycznym przyjmowaniu leków.

Regularne przyjmowanie leków na nadciśnienie to podstawowa zasada obowiązująca pacjentów chorych na nadciśnienie. W praktyce okazuje się, że wielu pacjentów zapomina o systematycznym przyjmowaniu leków. Usługa dostępna jest od 17 maja 2010 r. w Światowym Dniu Walki z Nadciśnieniem Tętniczym, na które na świecie cierpi ponad 1 mld ludzi, a w Polsce - ok. 9 mln osób.

Pacjent może zgłosić chęć przystąpienia do serwisu poprzez stronę www.lecznadcisnienieskutecznie.pl w zakładce „Dla pacjentów” w części „Bezpłatny pilotażowy serwis SMS”. W ten sposób może bezpłatnie, codziennie otrzymywać SMS z informacją o konieczności zażycia leku. Po wpisaniu podstawowych informacji i potwierdzeniu woli korzystania z serwisu otrzymywane bezpłatnie w każdy dzień tygodnia, SMS następującej treści: „www.lecznadciśnienieskutecznie.pl Pamiętaj o codziennym zażywaniu leków zalecanych przez lekarza Nadciśnienie tętnicze to groźna dla zdrowia i życia choroba.”

Podobne filmy