SMS

Oceń ten artykuł
(1 głos)

SMS czyli Short Meassage Service to usługa polegająca na wysyłaniu krótkich wiadomości w formie tekstu w cyfrowych sieciach telefonii komórkowej i stacjonarnej. Każdy SMS liczy do 160 znaków, o których możemy dowiedzieć się więcej w artykule „160 znaków Hillebranda w polu tekstowym SMS” na stronie www.tidemobile.pl

Sieć zapisuje wysyłane SMS-y tak długo jak zostało to ustawione w swoim telefonie i przez ten czas próbuje dostarczyć wiadomość do adresata. Jeśli adresat ma wyłączony telefon lub jest poza zasięgiem sieci to otrzyma SMS-a prawie natychmiast po ponownym zgłoszeniu się do niej, otrzyma ją również w przypadku gdy ma włączoną funkcję przekierowywania SMS-ów na inny numer telefonu.

Na początku SMS miał służyć operatorom do informowania swoich klientów o awariach sieci, powiadamiania o zmianach. Dość szybko ta krótka wiadomość tekstowa stała się powszechną formą komunikacji wykorzystywaną coraz częściej w biznesie.

Popularność SMS-ów tak wzrosła, że od kilku lat w Nowym Jorku organizowane są Mistrzostwa Świata w pisaniu SMS-ów, sponsorowane przez firmę LG.

Podobne filmy

Mistrzostwa świata w pisaniu SMS-ów
Więcej z tej kategorii: « SMS Voice SMS Premium »