Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

Wysyłka SMS w kampa...

Politycy w czasie kampanii wyborczej starają się dotrzeć do wyborców na różne sposoby. Jedni preferują bezpośrednie spotkania z elektoratem, inni wybierają telewizję i billboardy. Innowacyjnym pomysłem sztabu wyborczego Barracka Obamy była wysyłka SMS.


Więcej...
012

Masowa wysyłka SMS do odbiorców z numerami przeniesionymi?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od dłuższego czasu klienci sieci GSM mają możliwość przenoszenia swoich numerów komórkowych między operatorami. Niektóre numery przenoszone są kilkukrotnie. Mało kto chce pożegnać się z numerem, który posiada od kilku lat i często zastępuje numer stacjonarny.

Z raportu TELEPOLIS.PL wynika, że tylko w 2010 r. sieć zmieniło 863 tys. numerów. To ponad dwa razy więcej w porównaniu z 2009 r. Do Play (P4) wyemigrowało aż 558 tys. numerów i to ten operator GSM „rządzi” również w bieżącym roku. W pierwszym kwartale 2011 r. średnio 70% (ok. 182 tys.) wszystkich numerów przeniosło się do Play. Trójka pozostałych operatorów może jedynie pozazdrościć takich wyników konkurencyjnej sieci, która prężnie zdobywa nowych użytkowników.

Procedura przeniesienia numeru jest dość prosta, w praktyce wystarczy wizyta w salonie sieci komórkowej do której abonent chce się przenieść.

Jaki ma to wpływ na komunikację w naszej firmie?

Firma wysyłająca wiadomości marketingowe lub informacyjne do swoich klientów powinna upewnić się, czy dostawca usług mobilnych z których korzysta, zapewnia 100% wsparcie wysyłki SMS/MMS do przeniesionych numerów. W innym wypadku niedoręczonych może zostać nawet kilkadziesiąt procent wiadomości.

Kiedy mamy 100% pewności, że SMS dotrze do portowanego numeru?

  • Kiedy dostawca korzysta z polskich operatorów GSM.
  • Kiedy dostawca ma podpisaną umowę z każdym polskim operatorem GSM.
  • Kiedy dostawca nie korzysta z kart SIM (prepaid).
  • Kiedy dostawca ma dostęp do usługi HLR, która pozwala zidentyfikować aktualnego operatora danego abonenta.

Prosty sposób weryfikacji czy usługa dostarczana przez obecnego dostawcę działa prawidłowo, to przetestowanie jej na kilku przeniesionych do innej sieci numerach.
Innym ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na możliwość wyboru dowolnego brandingu (nadpisu) do wszystkich operatorów GSM. Dokładniej, mowa tu o umieszczeniu w polu nadawcy SMS lub MMS nazwy np. własnej firmy, produktu, marki itp.

Artykuł ze strony tidemobile.pl