Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

Wysyłka SMS w kampa...

Politycy w czasie kampanii wyborczej starają się dotrzeć do wyborców na różne sposoby. Jedni preferują bezpośrednie spotkania z elektoratem, inni wybierają telewizję i billboardy. Innowacyjnym pomysłem sztabu wyborczego Barracka Obamy była wysyłka SMS.


Więcej...
012

Z jakich usług najczęściej korzystają Polacy?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
źródło: Raport z badania opinii publicznej „Masz komórkę – masz swoje prawa”, zrealizowanego przez TNS OBOP, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonicznej, 1000 Polaków powyżej 18. roku życia. Inicjatorem badania jest firma InternetQ Poland sp. z o.o. źródło: Raport z badania opinii publicznej „Masz komórkę – masz swoje prawa”, zrealizowanego przez TNS OBOP, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonicznej, 1000 Polaków powyżej 18. roku życia. Inicjatorem badania jest firma InternetQ Poland sp. z o.o.

Pamiętamy jeszcze czasy kiedy telefony komórkowe służyły jedynie do prowadzenia rozmów i pisania SMS-ów. Okazuje się że telefonowanie to dzisiaj tylko jedna z pobocznych funkcji korzystania z nowych modeli komórek. Jakie zastosowanie mają tak naprawdę telefony komórkowe?

Raport z badania opinii publicznej „Masz komórkę – masz swoje prawa”, zrealizowanego przez TNS OBOP, pokazuje, że około 23% posiadaczy urządzeń mobilnych używa ich do przeglądania internetu. Na drugim miejscu jest korzystanie z różnego typu audiotekstowych konkursów SMS i loterii SMS w których uczestnictwo deklaruje około 16% ankietowanych. 15% twierdzi, że przez telefon ściąga muzykę oraz sprawdza pogodę. Gry mobilne i płatności drogą SMS-ową, a także subskrypcje serwisów informacyjnych i przeglądanie wiadomości z Polski i ze świata to 12% ankietowanych. Inne opcje to chaty SMS-owe, horoskopy, serwisy społecznościowe, telewizja mobilna...

Ze względu na przyspieszony tryb życia wzrastają możliwości telefonów. Wiele spraw musimy mieć „pod ręką”, a telefony komórkowe pomagają nam kontrolować informacje praktycznie w momencie ich pojawienia. Pytanie co jeszcze konstruktorzy urządzeń mobilnych są w stanie wymyślić, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić korzystanie z telefonów komórkowych i jak będzie to wykorzystane w marketingu?