Bluetooth

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Bluetooth Źródło: t-k.pl

Bluetooth to najprościej mówiąc technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak klawiatura, komputer, laptop, palmtop, telefon komórkowy i wieloma innymi.

Zastosowanie w marketingu mobilnym:

Urządzenie wysyła do odbiorcy prośbę o odebranie wiadomości informacyjno-reklamowej. Po zaakceptowaniu transmisji przez odbiorcę urządzenie wysyła multimedialną wiadomość do telefonu komórkowego lub laptopa. Można przesyłać wizytówki, informacje o firmie, produtach, usługach w postaci elektronicznych gadżetów reklamowych: np. tapety, dzwonki, muzykę. Wysyłanie kodów promocyjnych, ofert specjalnych.

Możliwości Bluetooth:

> Połączenie z pocztą e-mail
> Synchronizacja kalendarza i listy kontaktów
> Gry z udziałem wielu graczy
> Odtwarzanie plików MP3 lub słuchanie radia
> Odbieranie, odrzucanie i kończenie połączeń, dostosowanie poziomu głośności, wybieranie ostatniego numeru itp.
> Przesyłanie zdjęć
> Drukowanie zdjęć

Ponieważ układy scalone Bluetooth sa małe i zużywają niewiele prądu, w obecnych czasach zauważyć można wzrost liczby zastosowań technologii Bluetooth, zarówno w telefonach komórkowych, jak i innych urządzeniach cyfrowych. Popularność technologii Bluetooth zachęca programistów i producentów do tworzenia nowych produktów wykorzystujących technologie Bluetooth, więc granica możliwości jej zastosowań jest tylko fantazja twórców.

Ciekawostka:

„Nazwa "Bluetooth" wzięła się od przydomka średniowiecznego króla wikingów Haralda Blaatanda II, zwanego Sinozębym (żył w latach 940 - 985 n.e.). Podczas swojego panowania zjednoczył Danię i Norwegię. Powstałe państwo miało znaczny wpływ na losy średniowiecznej Europy i Świata. Taki sam cel przyświeca twórcom technologii Bluetooth, która ma łączyć wszystkie standardy komunikacji bezprzewodowej i doprowadzić do tego aby wszystkie urządzenia elektroniczne mogły współpracować ze sobą bezprzewodowo.”- źródło: bluetooth.pl

Więcej z tej kategorii: « Mobilne www WiFi »