Mobilne www

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Mobilne www Źródło: tidemobile.pl

Strona mobilna to wersja serwisu internetowego, dostosowana do wymogów technicznych jakie udostępniają nam telefony komórkowe, smartfony jak i inne urządzenia mobilne.

Dostęp do poczty, informacji i wydarzeń z całego świata, do konta w banku, to główne opcje jakie daje nam mobilny internet. Dostęp do Internetu w każdym miejscu i o każdym czasie nikogo nie dziwi.

Liczba korzystających z urządzeń mających połączenie z internetem rośnie. Szacuje się, że już w 2014 roku liczba użytkowników internetu mobilnego i stacjonarnego zrówna się i od tego momentu użytkownicy mobilni będą stanowić większość.

Firmy chcące skutecznie dotrzeć docelowo do tych użytkowników powinna zastanowić się nad stroną w wersji odpowiedniej dla telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Wady stron www dla odwiedzających stronę przez urządzenia mobilne:

  • > duży rozmiar
  • > długi czas ładowania strony
  • > utrudniony lub kosztowny sposób pobierania danych
  • > brak nawigacji

Istotne jest aby taka strona mogła się swobodnie otwierać na różnych platformach mobilnych: Apple iOS, Android, Windows Mobile, Symbian, Bada i pod różnymi przeglądarkami dedykowanymi na urządzenia mobilne: Opera Mini, Opera Mobile, Symbian Browser, Safari Mobile.

Więcej z tej kategorii: « m-Płatności Bluetooth »