Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...
012

USSD

Oceń ten artykuł
(1 głos)
USSD Źródło: kenneyjacob.com

USSD czyli Unstructured Supplementary Service Data - jest to usługa używana w sieciach GSM i UMTS, umożliwiająca bezpośrednią komunikację pomiędzy telefonem komórkowym a poszczególnymi elementami sieci komórkowych. Polega ona na nawiązywaniu sesji przez użytkownika korzystającego z usług USSD i utrzymywaniu połączenia radiowego aż do jej zakończenia.

Opłata nie jest pobierana za połączenie, ale za każdą wiadomość otrzymaną w ten sposób, przy czym przypomina usługę SMS. Wiadomości USSD charakteryzują się tym, że nie istnieje możliwość ich przechowywania i przesyłania dalej, tak jak w SMS. Czasy reakcji dla usług interaktywnych USSD są krótsze niż te używane do SMS.
USSD wykorzystywane jest na przykład do aktywowania usług, rozmów przychodzących, zasilenia konta za pomocą telekodu lub sprawdzania dostępnego limitu na koncie. Można zmierzyć, ilu klientów odpowiedziało na kampanię, jakie opcje wybrali, w jakim czasie skorzystali z usługi, oraz wiele, wiele innych.

Zalety USSD:

  • > Prowadzenie dialogu
  • > Na ogół tańsze niż zwykły SMS
  • > Komunikaty przesyłane są w czasie rzeczywistym
  • > Obsługiwane przez większość telefonów
  • > Docierają szybciej niż SMS
  • > Nie zapisują się w skrzynce odbiorczej telefonu
  • > Udostępniają wybór opcji w jednej wiadomości

Obsługa wysyłania i odbierania operacji USSD zaimplementowana jest w każdym telefonie komórkowym działającym w standardzie GSM lub UMTS. Każdy terminal potrafi prawidłowo zinterpretować wprowadzany ciąg znaków jako żądanie wysłania operacji USSD, odpowiednio wyświetlić odpowiedź, która została przesłana z sieci, lub wejść w tryb edycji odpowiedzi na operacje USSD zainicjowaną przez sieć. Oferowane jest też odpowiednie API, które może być wykorzystane przez odpowiednie aplikacje.

Więcej z tej kategorii: « Voice IVR MMS QR »