MMS QR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
MMS QR Źródło: qrcodeuse.wordpress.com

Dzięki QR kodom (dwuwymiarowym - kwadratowym - kodom kreskowym) użytkownicy posiadający telefon komórkowy z zainstalowanym na nim odpowiednim czytnikiem mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać dostęp do dodatkowych treści poprzez zeskanowanie QR kodu.

Wystarczy teraz telefon komórkowy z odpowiednia aplikacją. Za pomocą wbudowanej kamery naprowadzamy na kod i w ułamku sekundy zostaje wyświetlona zaszyfrowana informacja. Semacode może być zwykłym tekstem, treścią SMS, wiadomością e-mail (również z nadawcą), telefoniczną wizytówką, obrazkiem (do 4 kB) a także współrzędnymi GPS.

QR Code występuje w dwóch odmianach: podstawowej oraz rozszerzonej która pozwala zakodować do 7089 znaków numerycznych, 4296 alfanumerycznych, 1817 znaków Kanji albo 2953 ośmiobitowych danych binarnych (bajtów).

Wygodniej i łatwiej wykorzystać kody QR. Plusem jest to, że użytkowników, którzy trafili na naszą stronę poprzez przeskanowanie fotokodu jest łatwo zidentyfikować. Kolejny plus jest taki, że w związku z tym, że ludzie są z natury rzeczy leniwi, więcej z nich skorzysta z fotokodu niż przepisze nasz adres www.

Firmy prowadzące efektywne kampanie reklamowe otwierają się na nawiązywanie trwałej relacji z klientem poprzez telefony komórkowe używając do tego MMS-ów oraz QR kod-ów. Kody QR umieszczane są na ogół na plakatach, reklamach lub w katalogach. Łącząc QR kody z MMS-ami firmy zwiększają zasięg kampanii nie ograniczając się tylko do osób, które dobrze radzą sobie z technologicznymi nowinkami. Przykłady użycia MMS QR w artykule „Wspieraj UNICEF skanując kody”.

Podobne filmy

Co to jest QR Code?
Więcej z tej kategorii: « USSD m-Kupony »