Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...
012

m-Płatności

Oceń ten artykuł
(1 głos)
m-Płatności Źródło: wirtualnemedia.pl

M-Płatności to inaczej płatności mobilne, czyli przeprowadzanie transakcji płatniczych z wykorzystaniem telefonów komórkowych czy komputerów kieszonkowych.

Płatności elektroniczne, które dzięki swej "mobilności" umożliwiają realizację zapłaty bez względu na miejsce. Mogą to być transakcje zarówno w tradycyjnym punkcie sprzedaży (w sklepie, na stacji benzynowej, przy automacie z napojami), jak i w zdalnym, np. z wykorzystaniem internetu (e-commerce oraz m-commerce). Najważniejsze czynniki gwarantujące powodzenie tej formy płatności są wygoda, bezpieczeństwo, szybkość realizacji i uniwersalność.

M-płatności mogą być stosowane we wszystkich sytuacjach znanych z życia codziennego, zgodnie z poniższym podziałem:

  • > rPOS (real Point-of-Sell) - tradycyjny (rzeczywisty) punkt sprzedaży,(supermarket, stacja benzynowa, automat z napojami, zwany także off-line)
  • > vPOS (virtual Point-of-Sell) - wirtualny punkt sprzedaży, czyli transakcje zawierane za pośrednictwem internetu (e-commerce, m-commerce), zwany także online,
  • > P2P (person-to-person) - płatności między użytkownikami, często wykorzystywane w trakcie aukcji internetowych

Podział m-płatności ze względu na sposób rozliczania:

Źródło: opracowanie przez e-mentor.edu.pl na podstawie Mobile payment systems, Datamonitor, 2000, s. 8.

Jak Starbucks wykorzystał tą opcje w swoich kawiarniach w artykule "Starbucks Card Mobile na terenie USA"

Więcej z tej kategorii: « m-Kupony Mobilne www »