Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...
012

Mobilne www

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Mobilne www Źródło: tidemobile.pl

Strona mobilna to wersja serwisu internetowego, dostosowana do wymogów technicznych jakie udostępniają nam telefony komórkowe, smartfony jak i inne urządzenia mobilne.

Dostęp do poczty, informacji i wydarzeń z całego świata, do konta w banku, to główne opcje jakie daje nam mobilny internet. Dostęp do Internetu w każdym miejscu i o każdym czasie nikogo nie dziwi.

Liczba korzystających z urządzeń mających połączenie z internetem rośnie. Szacuje się, że już w 2014 roku liczba użytkowników internetu mobilnego i stacjonarnego zrówna się i od tego momentu użytkownicy mobilni będą stanowić większość.

Firmy chcące skutecznie dotrzeć docelowo do tych użytkowników powinna zastanowić się nad stroną w wersji odpowiedniej dla telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Wady stron www dla odwiedzających stronę przez urządzenia mobilne:

  • > duży rozmiar
  • > długi czas ładowania strony
  • > utrudniony lub kosztowny sposób pobierania danych
  • > brak nawigacji

Istotne jest aby taka strona mogła się swobodnie otwierać na różnych platformach mobilnych: Apple iOS, Android, Windows Mobile, Symbian, Bada i pod różnymi przeglądarkami dedykowanymi na urządzenia mobilne: Opera Mini, Opera Mobile, Symbian Browser, Safari Mobile.

Więcej z tej kategorii: « m-Płatności Bluetooth »