Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...
012

Bluetooth

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Bluetooth Źródło: t-k.pl

Bluetooth to najprościej mówiąc technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak klawiatura, komputer, laptop, palmtop, telefon komórkowy i wieloma innymi.

Zastosowanie w marketingu mobilnym:

Urządzenie wysyła do odbiorcy prośbę o odebranie wiadomości informacyjno-reklamowej. Po zaakceptowaniu transmisji przez odbiorcę urządzenie wysyła multimedialną wiadomość do telefonu komórkowego lub laptopa. Można przesyłać wizytówki, informacje o firmie, produtach, usługach w postaci elektronicznych gadżetów reklamowych: np. tapety, dzwonki, muzykę. Wysyłanie kodów promocyjnych, ofert specjalnych.

Możliwości Bluetooth:

> Połączenie z pocztą e-mail
> Synchronizacja kalendarza i listy kontaktów
> Gry z udziałem wielu graczy
> Odtwarzanie plików MP3 lub słuchanie radia
> Odbieranie, odrzucanie i kończenie połączeń, dostosowanie poziomu głośności, wybieranie ostatniego numeru itp.
> Przesyłanie zdjęć
> Drukowanie zdjęć

Ponieważ układy scalone Bluetooth sa małe i zużywają niewiele prądu, w obecnych czasach zauważyć można wzrost liczby zastosowań technologii Bluetooth, zarówno w telefonach komórkowych, jak i innych urządzeniach cyfrowych. Popularność technologii Bluetooth zachęca programistów i producentów do tworzenia nowych produktów wykorzystujących technologie Bluetooth, więc granica możliwości jej zastosowań jest tylko fantazja twórców.

Ciekawostka:

„Nazwa "Bluetooth" wzięła się od przydomka średniowiecznego króla wikingów Haralda Blaatanda II, zwanego Sinozębym (żył w latach 940 - 985 n.e.). Podczas swojego panowania zjednoczył Danię i Norwegię. Powstałe państwo miało znaczny wpływ na losy średniowiecznej Europy i Świata. Taki sam cel przyświeca twórcom technologii Bluetooth, która ma łączyć wszystkie standardy komunikacji bezprzewodowej i doprowadzić do tego aby wszystkie urządzenia elektroniczne mogły współpracować ze sobą bezprzewodowo.”- źródło: bluetooth.pl

Więcej z tej kategorii: « Mobilne www WiFi »