Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...
012

SMS Premium

Oceń ten artykuł
(1 głos)

SMS Premium to usługa o podwyższonej opłacie. Wiadomości SMS Premium działają na skróconej cztero- lub pięciocyfrowej numeracji zaczynającej się od cyfry siedem lub dziewięć. Kolejne cyfry informują o koszcie wysyłanej wiadomości SMS. Za wysłanie SMS-a na takie numery operatorzy pobierają opłatę, która jest jednakowa dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych i nie zależy od operatora ani od taryfy abonenta.

Taka usługa SMS jest używana w konkursach radiowych i telewizyjnych, głosowaniach itp. Pierwsze w Polsce serwisy SMS Premium zostały uruchomione 1 marca 2001 r. przy okazji programu Big Brother emitowanego w TVN.

Dla numerów 7000-7099 opłata za SMS wynosi 0,50 PLN + 23% VAT, z wyjątkiem sieci Plus, gdzie: dla 7050-7099 — 0,75 PLN + 23% VAT. Dla kolejnych rozpoczynających się od 7, druga cyfra jest to ilość złotych netto.
Przykładowo:

  • > 71xx - 1 PLN + 23% VAT
  • > 72xx - 2 PLN + 23% VAT,
  • > 73xx - 3 PLN + 23% VAT itd.

W przypadku SMS Premium rozpoczynających się cyfrą 9, opłata jest określona przez drugą i trzecią cyfrę, np. SMS wysłany pod numer 914xx kosztuje nadawcę 14 PLN + 23% VAT, a na 927xx — 27 PLN + 23% VAT (dane na 2011 r. UKE).

Sposoby chroniące przed nadużyciem:

  • > Umożliwienie blokady wszystkich numerów o podwyższonej płatności na żądanie abonenta;
  • > Ustanowienie limitu kwotowego na usługi telekomunikacyjne i/lub na usługi o podwyższonej opłacie;
  • > Rejestracja dziecka jako użytkownika telefonu.

Poniżej film przygotowany przez UKE o usłudze SMS Premium Rate.

Powiązane artykuły (wg słów kluczowych)

Podobne filmy

Film o usłudze SMS Premium przygotowany przez UKE.
Więcej z tej kategorii: « SMS SMS Flash »