Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...
012

MMS QR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
MMS QR Źródło: qrcodeuse.wordpress.com

Dzięki QR kodom (dwuwymiarowym - kwadratowym - kodom kreskowym) użytkownicy posiadający telefon komórkowy z zainstalowanym na nim odpowiednim czytnikiem mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać dostęp do dodatkowych treści poprzez zeskanowanie QR kodu.

Wystarczy teraz telefon komórkowy z odpowiednia aplikacją. Za pomocą wbudowanej kamery naprowadzamy na kod i w ułamku sekundy zostaje wyświetlona zaszyfrowana informacja. Semacode może być zwykłym tekstem, treścią SMS, wiadomością e-mail (również z nadawcą), telefoniczną wizytówką, obrazkiem (do 4 kB) a także współrzędnymi GPS.

QR Code występuje w dwóch odmianach: podstawowej oraz rozszerzonej która pozwala zakodować do 7089 znaków numerycznych, 4296 alfanumerycznych, 1817 znaków Kanji albo 2953 ośmiobitowych danych binarnych (bajtów).

Wygodniej i łatwiej wykorzystać kody QR. Plusem jest to, że użytkowników, którzy trafili na naszą stronę poprzez przeskanowanie fotokodu jest łatwo zidentyfikować. Kolejny plus jest taki, że w związku z tym, że ludzie są z natury rzeczy leniwi, więcej z nich skorzysta z fotokodu niż przepisze nasz adres www.

Firmy prowadzące efektywne kampanie reklamowe otwierają się na nawiązywanie trwałej relacji z klientem poprzez telefony komórkowe używając do tego MMS-ów oraz QR kod-ów. Kody QR umieszczane są na ogół na plakatach, reklamach lub w katalogach. Łącząc QR kody z MMS-ami firmy zwiększają zasięg kampanii nie ograniczając się tylko do osób, które dobrze radzą sobie z technologicznymi nowinkami. Przykłady użycia MMS QR w artykule „Wspieraj UNICEF skanując kody”.

Podobne filmy

Co to jest QR Code?
Więcej z tej kategorii: « USSD m-Kupony »